top of page

„Geriausios 2016 m. disertacijos” apdovanojimai

Prezidentūroje įvyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu Prezidentė Dalia Grybauskaitė pažangiausiems šalies mokslininkams įteikė „Geriausios 2016 m. disertacijos“ apdovanojimus. Konkursą jau vienuoliktąjį kartą organizavo Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS).


„Džiaugiuosi, jog Lietuvos mokslininkai tvirtais žingsniai žengia į tarptautines rinkas. Vis dažniau išgirstame apie pasaulinę lietuvių mokslininkų sėkmę įvairiose mugėse, verslo akseleratoriuose. Tai rodo, jog vis daugiau gabių, talentingų žmonių išdrįsta pasakoti apie savo atradimus, kartu mokosi bendradarbiauti su verslu ir savo veiklai suteikia daugiau komercinės naudos“, – mokslininkų pasiekimais džiaugėsi Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkė dr. Milena Medineckienė.


Šiais metais ekspertų vertinimams buvo pristatytos 53 disertacijos. 22 iš jų apgintos fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio srityse ir 21– socialinių ir humanitarinių mokslų srityse. Laureatais pripažinti 11 jaunųjų mokslininkų, iš jų „Geriausios 2016 m. disertacijos“ autoriais paskelbti du, kuriuos sveikino pagrindiniai rėmėjai „Lietuvos Energijos“ įmonių grupei priklausantis UAB Energijos sprendimų centras (ESC) ir Viešųjų investicijų plėtros agentūra.


Geriausiu fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų disertacijos autoriumi pripažintas Vilniaus universiteto Dr. Linas Minkevičius. Disertacijos tema ,,Terahercinių vaizdų užrašymo matricos, veikiančios kambario temperatūroje”. Darbo vadovas – prof. dr. Vincas Tamošiūnas.

,,Tai nuostabus įvertinimas už ilgametes pastangas. Šią temą vysčiau nuo bakalauro studijų ir galiu atskleisti savo paslaptį - tris sėkmės ingredientus: tai atkaklus darbas, puikus darbo vadovas, kuris nesikeitė visus 10 metų bei fizinių ir technologijos mokslų centas, suteikęs visas sąlygas įgyvendinti savo idėjas“, – pakiliomis emocijomis dalijosi Dr. Linas Minkevičius.


Klaipėdos universiteto Dr. Raimonda Nabažaitė ir jos disertacija tema ,,Vėlyvųjų viduramžių ir naujųjų laikų koklininkystė Klaipėdoje: tarp inovacijos ir kultūrinės tradicijos” pripažinta geriausia humanitarinių ir socialinių mokslų srityje. Darbo vadovas – Prof. habil. dr. Vladas Žulkas.

,,Nuoširdžiai džiaugiuosi, nes šiandien galiu drąsiai teigti, jog atidaviau duoklę visiems Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie suteikė man galimybę mokytis nemokamai. Tai daugiau nei mano vienos pasiekimas. Šį apdovanojimą dalinuosi su visais šalies gyventojais“,– džiaugėsi Dr. Raimonda Nabažaitė.


Konkurso laureatus ir susirinkusius svečius ceremonijos metu stebino originali renginio koncepcija. Apdovanojimų ceremoniją vedė „Robotikos akademijos“ robotukas Nao. Tuo tarpu Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ šokio judesiais perteikė vaizdų užrašymo matricas bei vėlyvųjų laikų koklininkystės tradicijos, taip įprasmindami abiejų konkurso nugalėtojų disertacijų temas. Šokio kompozicijos buvo parengtos pagal idėją „Dance your PhD“, kuri Lietuvoje įgyvendinta pirmąjį kartą.


Renginio rėmėjai ir partneriai: Energijos sprendimų centras (ESC), Viešųjų investicijų plėtros agentūra, Studijų kokybės vertinimo centras, „Robotikos akademija“, Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“, „BIOK laboratorija“, „Menų spaustuvė“, „Indigo gėlės“.







Pagrindiniai konkurso rėmėjai:



Comments


bottom of page