top of page

Paskelbti „Geriausios disertacijos 2022 m.“ laimėtojai

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) iniciatyva lapkričio 29 d. LR Prezidento rūmų Baltojoje salėje iškilmingai apdovanoti geriausių per praėjusius metus Lietuvoje apgintų disertacijų autoriai.

LJMS tikslai ir siekiai orientuoti į kokybę moksle bei siekiama, kad Lietuvos mokslininkai taptų žinomi pasauliniu lygiu. Geriausių disertacijų konkursas jau tapo gražia ir ilgamete tradicija. Tokie apdovanojimai Lietuvoje rengiami jau septynioliktus metus iš eilės. Iniciatyvą apdovanoti jaunuosius mokslų daktarus nuo pat šio konkurso atsiradimo palaikė ir palaiko Lietuvos Respublikos Prezidentas.

Šių metų geriausios disertacijos konkursui iš viso buvo pateiktos 108 disertacijos – 64 iš jų apgintos gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio srityse ir 44 – socialinių ir humanitarinių mokslų bei menų srityse. Renkant geriausius darbus buvo atsižvelgiama į tokius kriterijus kaip: mokslinių tyrimų svarba ir vertė, tyrimų metodologijos efektyvumas ir naujumas, išvadų pagrįstumas bei disertacijos originalumas. Dėmesys buvo skiriamas disertacijos tema publikuotų darbų kokybei, atliktų tyrimų svarbai tarptautiniu lygiu ir tarpdiscipliniškumui. Geriausių disertacijų nugalėtojus išrinko ekspertų komisija, sudaryta net iš 193 narių. Konkurso laureatais pripažinti 12 jaunųjų mokslininkų, iš jų išrinktos „Geriausios 2022 m. disertacijos“:


· Geriausia humanitarinių ir socialinių mokslų bei menų disertacijos kategorijoje dr. Jurgitai Radzevičei, kurios darbo tema „Iracionalumo raiška daugiakanalėje vartotojų elgsenoje” (Vadyba), Kauno technologijos universitetas.

· Geriausia gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos, bei žemės ūkio mokslų disertacijos kategorijoje dr. Agnės Zdaniauskienės, kurios darbo tema „Biomolekulių charakterizavimas nanodalelių, padengtų apsauginiu sluoksniu, sustiprinta Ramano spektroskopija“ (Chemija), Fizinių ir technologijos mokslų centras.

· Geriausia Lietuvos piliečio disertacija apginta užsienio mokslo ir studijų institucijoje humanitarinių ir socialinių mokslų bei menų srityje dr. Rūtai Petkutei, kurios darbo tema „The instrumentalization of academic lifeworlds, knowledge, and education: Lithuanian academics’ responses to the European higher education policy of curriculum restructuring (liet. Akademinio gyvenamojo pasaulio, žinių ir švietimo instrumentalizacija: Lietuvos akademikų požiūris į Europinę aukštojo mokslo studijų programų pertvarkos politiką)“ (Edukologija), Talino universitetas, Estija.

· Geriausia Lietuvos piliečio disertacija apginta užsienio mokslo ir studijų institucijoje gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio mokslų srityje dr. Karoliui Norvaišai, kurio darbo tema „Porphyrin Atropisomerism — a New Twist in Molecular Recognition and Supramolecular Architectures (liet. Atropizomeracija Porfirinuose - nauja kryptis molekulių atpažinime ir supramolekulinėse struktūrose)“ (Chemija), Trinity universitetas, Dublinas.


Nuo pačios LJMS organizuojamo konkurso „Geriausios disertacijos“ pradžios laureatams vienkartines skatinamąsias stipendijas skiria verslo atstovai. Nuoširdžiai dėkojame generaliniams rėmėjams: Vladui Lašui, VŠĮ „Vilutis“, AB „Panevėžio statybos trestas“, Paramos fondui „KANDZERAS FOUNDATION IMPACT“. Taip pat didelį ačiū sakome renginio globėjui: Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai. Už nuotraukas dėkojame: LR Prezidentūrai.Comments


bottom of page