top of page

Mokslo integravimas į Žaliojo kurso įgyvendinimą Lietuvoje


Europos Žaliasis kursas yra planas, kaip klimato ir aplinkosaugos iššūkius paversti galimybėmis ir padaryti ES ekonomiką tvarią. Nustatyti ambicingi tikslai – iki 2050 m. pasiekti klimato neutralumą, spręsti biologinės įvairovės nykimo problemas, atkurti degradavusias ekosistemas ir priimti oro, vandens ir dirvožemio nulinės taršos susitarimus. Norint pasiekti šiuos drąsius tikslus, greičiausiai reikės mokslinės patirties iš daugelio skirtingų biomokslų ir socialinių sričių mokslininkų.


Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) rengia virtualių renginių ciklą Žaliojo kurso tematika „Žaliojo kurso aktualijos ir perspektyvos Lietuvoje 2021 m.“. Šie virtualūs susibūrimai siekia paviešinti Lietuvos jaunųjų mokslininkų darbus, kurie padėtų politikos formuotojams užtikrinti efektyvų Žaliojo kurso įgyvendinimą siekiant ambicingų biologinės įvairovės ir nulinės taršos tikslų.


LJMS Klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo prie klimato kaitos darbo grupė kviečia į renginių ciklą

Pirmasis forumas-diskusija iš ciklo „Aplinka, kurioje gyvename“ įvyks vasario 4 d. 18 val. ZOOM platformoje ir bus tiesiogiai transliuojamas Facebook. Dr. Mantas Davidavičius pristatys miškų politikos įgyvendinimo problematiką, dr. Artiom Magomedov saulės elementų technologines inovacijas ir dr. Ovidijus Šernas naudotų padangų panaudojimą kelių tiesime. Įžanginius žodžius tars Aplinkos ministerijos viceministrė Raminta Radavičienė ir Dalius Krinickas – Ministrės Pirmininkės patarėjas žemės ūkio, susisiekimo, aplinkos apsaugos, energetikos, savivaldos ir regioninės politikos klausimais. Po pranešimų Jūsų laukia diskusija su pranešėjais, kviečiame užduoti klausimus.


Pirmasis forumas-diskusija iš ciklo „Bioverslų skatinimas“ įvyks vasario 11 d. 18 val. ZOOM platformoje ir bus tiesiogiai transliuojamas Facebook. Dokt. Judita Astrovienė kartu su dr. Jolita Greblikaite pristatys esamą bioverslų situaciją kaimo vietovėse, perspektyvias bioverslų kaimo vietovėse kryptis ir galimybes labiau išnaudoti esamus vietinius išteklius ir bioatliekas. Dr. Erika Besusparienė pateiks Lietuvos mokesčių sistemos rekomendacijas, kaip suderinti šeimos ūkių ir valdžios interesus, atsižvelgus į ekonomines, socialines ir aplinkosaugos dimensijas. Dokt. Jokūbas Krutkevičius pristatys pranešimą apie sintetinių polimerų, pagrinde poliuretano, biodegradacijos tyrimus. Aušra Nausėdienė pristatys tyrimą, susijusį su mineralinių azoto trąšų mokesčio poveikio ŠESD emisijoms bei ūkių ekonominiams rodikliams vertinimu. Po pranešimų Jūsų laukia diskusija su pranešėjais ir Žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku, kviečiame užduoti klausimus.


Renginius moderuos Klimato pakto ambasadorė ir LJMS Tarybos narė – Rasa Tumaševičiūtė.


Daugiau informacijos: info@ljms.lt ir LJMS Facebook puslapyje.

Comments


bottom of page