top of page

Kviečiame vystyti idėjas pagal Kembridžo ir MIT ekspertų programą


Kauno technologijos universitetas (KTU), žinių verslumo tinklas „Knowledge Empowered Entrepreneurship Network“ (KEEN) ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pristato Kembridžo universiteto ir Masačusetso technologijų instituto (MIT) ekspertų sukurtą programą „Ideas to Innovation“ (i2i) bei kviečia Lietuvos ir užsienio jaunuosius mokslininkus ir doktorantus teikti paraiškas į pirmą kartą Lietuvoje rengiamus 3 dienų mokymus inovatoriams.Ekspertų sukurta programa „Ideas to Innovation“ (i2i) paskatino sėkmingai vystyti ir komercializuoti turimas idėjas jau daugiau nei 1500 dalyvių, o rinką jos dėka išvydo tokie sprendimai kaip „Data Solver“ ir „Corrosion Radar“. Patirtiniu mokymu paremta programa suteikia dalyviams galimybę sustiprinti savo motyvaciją, įgyti pagrindinių verslo vystymo žinių bei idėjų komercializavimui būtinų įgūdžių, o gautas žinias ir kompetencijas pritaikyti mokslo sprendimus naudojant visuomenės poreikiams tenkinti ar kuriant savo startuolį. 


Šiemet ypatingą progą sudalyvauti Lietuvoje vykstančiuose mokymuose turi jaunieji Lietuvos ir užsienio mokslininkai ir doktorantai – liepos 15-17 dienomis mokymai vyks Santakos slėnyje, Kaune.


„Ideas to Innovation“ yra skirtas jauniesiems tyrėjams, kurie ieško savo kelio žinių ir technologijų pasaulyje. Dauguma antreprenerystės renginių yra skirti pažengusioms komandoms, todėl džiaugiuosi, kad KEEN kartu su MITA kurti inovacijas kviečia jaunus Lietuvos tyrėjus. Renginys įtrauks į inovacijų procesą, leis suprasti, kaip suburti ir vystyti tyrėjų-inovatorių komandą“, – teigia KTU profesorė, KEEN vadovė. dr. Asta Pundzienė.


Konsultuodami inovatorius MITA ekspertai pastebi, kad Lietuvos mokslininkams ir tyrėjams nestinga idėjų, kurias komercializavus galima padėti spręsti opias visuomenės problemas, tačiau dažnai trūksta pristatymo įgūdžių bei verslo steigimo žingsnių išmanymo.


„Kembridžo ir MIT ekspertų sukurtos programos mokymai Lietuvoje organizuojami pirmą kartą. Ypač norime paraginti atrankoje aktyviai dalyvauti augančios gyvybės mokslų industrijos atstovus. Pasinaudokite proga įvertinti turimų idėjų potencialą, naudą visuomenei ir komercializavimo galimybes“ – skatina MITA l.e.p. direktorius Gintas Kimtys.


„i2i“ pranešimus pristatys edukatorius, antrepreneris profesorius Shai Vyakarnam, Kranfildo universiteto tyrėja, edukatorė Orsolya Ihasz ir Kembridžo universiteto mokslininkė, antreprenerė Liisa van Vliet. „Ideas to innovation“ ekspertų komandos tikslas – sustiprinti dalyvių motyvaciją vystyti turimą idėją, išlaisvinti kūrybinį potencialą. Todėl praktinių užsiėmimų metu  jie padės lavinti idėjų komercializavimo įgūdžius, supažindins su komandos formavimo, darbo organizavimo principais ir suteiks pagrindines žinias apie verslo kūrimą.


Orsolya Ihasz ir Liisa van Vliet ne tik skaitys pranešimus, bet ir organizuos verslo modelio inovacijų, kūrybiškumo dirbtuves. Fasilitatorių gretas papildys 2019 m. „i2i“ programoje Jungtinėje Karalystėje jau dalyvavusios KEEN programos atstovės, jaunesniosios KTU mokslo darbuotojos Neringa Gerulaitienė ir Eglė Vaičiukynaitė


Lietuvos ir užsienio jaunieji mokslininkai ir doktorantai, svarstantys apie idėjų komercializavimą ir norintys įgyti verslumo įgūdžių, iki birželio 15 d.  kviečiami pildyti atrankos anketą. Jas vertins MITA ir KTU, KEEN ekspertai. Į 3 dienų intensyvius „Ideas to innovation: i2i“ mokymus birželio 30 d. bus pakviesti net 32 inovatoriai.Mokymus organizuoja KTU, KEEN ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).


Comments


bottom of page