top of page

Kada bus keliamos žadėtos studentų stipendijos?

Š.m. lapkričio 6 dieną, Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS), kartu su Lietuvos studentų sąjunga (LSS) kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo švietimo ir mokslo komitetą, siekdami priminti, kad 2014 metų lapkričio 14 dieną tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos studentų sąjungos buvo pasirašytas ketinimų protokolas dėl studentų paramos didinimo.

Rašte skirtame LR seimo švietimo ir mokslo komitetui akcentuojama, kad esminis susitarimas tarp šalių – atsižvelgiant į valstybės finansines galimybes, siekti, kad iki 2018 m. studentams skatinti skiriamos valstybės lėšos, palyginti su 2014 m. vienam studentui skaičiuojama suma, palaipsniui didėtų iki 50 procentų. Taip pat primenama, kad tik 2016 metais papildomai skirta lėšų doktorantų stipendijoms, o šiais, kaip ir 2015 metais stipendijos nedidėjo.

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkė dr. Milena Medineckienė komentuodama susidariusią situaciją siūlė nenusigręžti nuo studentų: „Smalsių, motyvuotų, kvalifikuotų ir išsilavinusių specialistų poreikis šiandieniniame pasaulyje tik didės. Kūrybinga ir išsilavinusi darbo jėga yra būtina Lietuvai. Jeigu studentai jausis vertinami dabar, labiau norės likti, kurti ir dirbti Lietuvoje.”

LJMS ir LSS kreipdamiesi į Seimo komitetą akcentavo valstybės prisiimtą atsakomybę pastoviai gerinti studentų finansinę padėti, primindami, kad šių metų biudžetas – perteklinis. Sąjungų vadovai visų trijų studijų pakopų studentų skatinimui bendrai prašo 5 mln. EUR per metus.

Prisegame kreipimosi raštą, bei ketinimų 2014 metų protokolą, pasirašytą tarp Lietuvos Respublikos vyriausybės ir Lietuvos studentu sąjungos dėl Valstybės paramos studentams skatinti didinimo.

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkė dr. Milena Medineckienė ir Lietuvos studentų sąjungos Prezidentas Eigirdas Sarkanas


Asmuo kontaktams:

Dr. Milena Medineckienė

Tel. +37067020550

El. paštas: milenam@kth.se

Comments


bottom of page