top of page

Europos jaunieji mokslininkai prašo nepalaikyti direktyvos dėl Autorių teisių skaitmeninėje erdvėjeKaip Europos nacionalinių asociacijų federacija, atstovaujanti daugiau kaip 1 milijoną jaunųjų mokslininkų bei tyrėjų visoje Europoje, Europos doktorantų ir jaunųjų tyrėjų taryba (Eurodoc) kviečia 2018 m. Liepos 5 d. visus Europos Parlamento narius BALSUOTI PRIEŠ pasiūlymą dėl direktyvos apie autorių teisių skaitmeninėje bendroje erdvėje.


Eurodoc "Atvirame laiške Europos Parlamentui dėl autorių teisių direktyvos" išreiškia rimtą susirūpinimą dėl Autorių teisių direktyvos 3, 11 ir 13 straipsnių, kuriuose numatomi nepagrįsti apribojimai dėl autorių saugomų kūrinių tekstų ir duomenų kopijavimo, suteikia pernelyg plačias teises spaudos leidėjui, naudojančiam spaudos turinį internete, ir įpareigoja vykdyti autorizacijos užklausas arba automatinį talpinamo turinio internete filtravimą.

"Mes tvirtai tikime, kad autorių teisių direktyva dabartiniame jos formate ne tik rimtai trukdo pereiti prie "Atvirojo mokslo/Open Science", bet taip pat trukdo moksliniams tyrimams ir inovacijoms visoje Europoje", - sako "Eurodoc" Prezidentas Garetas O'Neillas. "Tai sukels kenksmingus fundamentinių teisių į informacijos laisvę apribojimus ir labai apribos prieigą prie tyrimų duomenų ir leidinių Europoje".

"Eurodoc" pritartų autorių teisių direktyvai, kuria siekiama užtikrinti platesnę prieigą prie turinio ir gerintų autorių teisių įstatymus, ypatingą dėmesį skiriant turinio kūrėjui ir autorių teisių turėtojams. Vis dėlto direktyvos dėl autorių teisių pasiūlymas vis dar nepatenkinamas, todėl Eurodoc prašo, kad visi Europos Parlamento nariai BALSUOTU PRIEŠ, kad suteikti daugiau laiko tam, kad būtų galima rimtai aptarti probleminius straipsnius su visomis susijusiomis suinteresuotosiomis šalimis.

------------

DAVIDO ILIFFO nuotrauka. Licencija: CC-BY-SA 3.0

Daugiau informacijos:

Dr. Milena Medineckienė

Europos doktorantų ir jaunųjų tyrėją taryba

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga

Tel.: +37067020550

El. paštas.: milena.medineckiene@eurodoc.net

Commentaires


bottom of page