top of page

BIOAKATONAS. Gyvybės kodas 2020

Šių metų rugsėjo 18-20 dienomis sintetinės biologijos ir informacinių technologijų entuziastai bei profesionalai jau trečiąjį kartą kviečiami rungtis tarptautinėse gyvybės mokslų programavimo varžybose!Trečiąjį biohakatoną organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Jis orientuotas į visuomenei bei mokslui aktualių problemų, su kuriomis šiomis dienomis susiduria valstybinis ir privatus sektoriai, sprendimų paieškas. Atsižvelgiant į susidariusią nepaprastąją situaciją visame pasaulyje, dėmesys bus skiriamas ir COVID-19 iššūkiams.


Naujausių biomokslų srities pasiekimų ir informacinių technologijų (IT) sinergija pagrįstas tarptautinis renginys apims pagrindines gyvybės mokslų industrijos ir medicinos temas (personalizuotą mediciną, dirbtinio intelekto panaudojimo galimybes šiuolaikinėje medicinoje, visuomenės senėjimą, ligų diagnostiką ir kitas), kurias registruodamiesi galite siūlyti patys, arba rinktis vieną iš privataus ir/ar viešojo sektoriaus atstovų iškeltų visuomenei aktualių temų: 

1. Užkrečiamų ligų plitimo prognozė pasitelkiant AI;

2. Efektyvūs naujos kartos sprendimai greitai ir tiksliai užkrečiamų ligų diagnostikai;

3. Skaitmeniniai sprendimai greitesniam vakcinos sukūrimui;

4. Ligų stebėjimas išmaniaisiais įrenginiais (išmanioji tekstilė, kardiogramos, cholesterolio, skausmo, streso lygio, psichologinės būklės stebėsena ir analizė);

5. Personalizuotas makro- ir mikroelementų parinkimas pacientams;

6. Onkologinių ligų gydymas pasitelkiant CRISPR technologiją.


Biohakatono metu renginio dalyvius konsultuos savo srities profesionalų, mentorių, komanda.


Organizatoriai dalyvius kvies ne tik kurti biologinius ir IT mokslus jungiančius technologinius sprendimus, bet ir klausyti puikiai vertinamų Lietuvos ir užsienio mokslininkų, išradėjų paskaitas bei diskusiją. Jos bus atviros visuomenei, todėl dalyvauti kviečiami visi susidomėję!  


Renginys vyks VU Gyvybės mokslų centre (Saulėtekio al. 7, Vilnius).

Registracija būtina dėl riboto vietų skaičiaus.Commentaires


bottom of page