Naujienos

LJMS skelbia Geriausių 2015-ais metais apgintų disertacijų konkurso startą!


Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) iniciatyva jau dešimtą kartą organizuojamas konkursas „Geriausios disertacijos“. Visi Lietuvos mokslininkai, doktorantai ir LJMS nariai kviečiami visą sausio mėnesį iki vasario 12 d. siūlyti konkursui 2015-aisiais metais Lietuvoje apgintas disertacijas.

Šių metų konkurse tradiciškai bus renkamos geriausios disertacijos, apgintos fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio bei humanitarinių ir socialinių mokslų srityse.

Kaip ir ankstesniais metais pasiūlytus darbus vertins autoritetinga komisija, sudaryta iš Lietuvos ir užsienio mokslininkų. Konkurso laureatai bus pagerbti pavasario pabaigoje iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose ir apdovanoti rėmėjų prizais.

 Šia iniciatyva norima didinti Lietuvos jaunųjų mokslininkų motyvaciją vykdyti aukščiausios kokybės mokslinę veiklą bei atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kuo jau dabar galime didžiuotis. Konkurso metu siekiama atrinkti tas disertacijas, kurios geriausiai atspindėtų ambicingą LJMS viziją – „Lietuvos mokslininkai – pasaulinio lygio mokslo elitas“.

Renkant geriausius darbus bus atsižvelgiama į tokius kriterijus kaip mokslinių tyrimų svarba ir vertė, tyrimų metodologijos efektyvumas ir naujumas, išvadų pagrįstumas, disertacijos originalumas. Didelis dėmesys ir toliau bus skiriamas disertacijos tema publikuotų darbų kokybei, atliktų tyrimų svarbai tarptautiniu lygiu.

Nuo 2011 metų ketverius metus iš eilės Lietuvoje buvo apginama virš 400 daktaro disertacijų, tačiau 2015 metais šis skaičius sumažėjo beveik dvigubai. Todėl konkurso organizatoriai tikisi, kad šiais metais Lietuvos mokslo bendruomenės atstovai dar aktyviau domėsis savo kolegų darbais ir siūlys konkursui kokybiškas disertacijas.

 

Disertacijas konkursui „Geriausios disertacijos 2015“ gali siūlyti visi Lietuvos mokslininkai, doktorantai ir LJMS nariai, visą sausio mėnesį iki vasario 12 d. užpildę siūlymo formą internete adresu http://www.ljms.lt/veikla/disertaciju-konkursas/geriausios-disertacijos-2015. Patys autoriai savo disertacijų apdovanojimams laimėti teikti negali.

 

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga konkursą „Geriausios disertacijos“ organizuoja nuo 2006-ųjų.

Daugiau informacijos: http://www.ljms.lt/veikla/disertaciju-konkursas.

 

 ***

Daugiau informacijos suteiks kontaktinis asmuo:

Dovilė Kurpytė

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos narė

El. paštas disertacija@ljms.lt.