Naujienos

Įvyko „Lieknos Vyriausybės“ projekto baigiamoji konferencija


Lietuvos Jaunųjų mokslininkų sąjunga kartu su LR Vyriausybės kanceliarija 2013-2014 metais įgyvendina projektą „Lieknos Vyriausybės“ („Lean Government“) principų sklaida ir jų taikymo Lietuvos viešojo sektoriaus institucijose ir nevyriausybiniame sektoriuje galimybių analizė“.

 

Šių metų gruodžio 11 d. Vyriausybės rūmuose vyko projekto baigiamoji konferencija. Joje dalyvavo daugiau kaip 240 ministerijų ir savivadybių bei joms pavaldžių institucijų ir departamentų vadovai, vadybos kokybės specialistai. Dalyvius pasveikino LR Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis.

 

Konferencijoje VSDF Valdybos vadovai M. Sinkevičius ir J. Miskis kartu su VMI Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento vadove S. Aliukonyte-Šniriene pasidalino pilotinio “Lean” metodikos diegimo pasiekimais ir rekomendacijomis ateičiai. Taip pat projekto mokslinė tyrėjų komanda – Dr. Modestas Gelbūda ir Eglė Daunienė - pristatė šių institucijų organizacinės mokymosi aplinkos empirinio tyrimo bei kokybinio  tyrimo metu nustatytus duomenis ir pateikė rekomendacijas institucijoms diegiant naujus vadybos metodus. Pilotinių diegimų pamokas ir rekomendacijas ateičiai įvardijo metodikos diegėjo, UAB „Efektyvūs procesai“, direktorius Vidas Petraitis.

 

Užsienio šalių pranešėjai pasidalino gerąja praktika:

 

  • kaip Didžiojoje Britanijoje ministerijos įgyvendina „Lieknos Vyriausybės“ tikslus, kokias turi komandas, kaip pasirenka projektus tobulinimui (Alec Steel, Nacionalinė Kontrolės tarnyba ir Tim Heyes, Švietimo ministerija, Jungtinė Karalystė);

 

  • kaip ligoninės Švedijoje taiko „lieknosios“ vadybos“ metodus (Dr Lotta Dellve, Karališkasis technologijos institutas, Švedija).

 

Lieknosios vadybos (LEAN) metodų taikymas viešajame sektoriuje sparčiai plinta visame pasaulyje, atskirose šalyse jie yra įteisinti kaip privaloma pažangi nuolatinio tobulėjimo vadybos praktika, kurianti vertę valstybei, institucijų / įstaigų vadovams ir darbuotojams, piliečiams.

 

Daugiau informacijos apie projektą rasite svetainėje www.leangov.lt.