Naujienų archyvas

Viešoji diskusija Kaune „Naujienų portalų antraštės: tekstų pavadinimai ar vietoj tekstų? Kas jose lieka tarp eilučių ir kaip atsiranda eilutės?“


Lapkričio 20 d. (ketvirtadienį), 18 val. kviečiame į tradicinę LJMS viešąją diskusiją Kaune, kurios metu Danguolė Kalinauskaitė (Vytauto Didžiojo universiteto doktorantė) pristatys pranešimą „Naujienų portalų antraštės: tekstų pavadinimai ar vietoj tekstų? Kas jose lieka tarp eilučių ir kaip atsiranda eilutės?“
Yra teigiama, kad antraštės – laiką taupančios priemonės. Kodėl gaunamą informaciją kritiškai vertinantys naujienų portalų lankytojai pasakytų, kad tai ne apie naujienų portalų antraštes?
Ar tikrai antraštės naujienų portaluose tebėra tik tekstų pavadinimai? O gal bandymas komunikuoti su skaitytojais? Kiek galima pasakyti trumpu tekstiniu vienetu ir kodėl svarbu tampa ne tik tai, kas pasakoma, bet ir tai, kas lieka nepasakyta? Kokią informaciją gauname, apsilankę naujienų portaluose, jeigu apsiribojame tik antraščių skaitymu?
Susitikimo metu ir bus diskutuojama šiais klausimais, galiausiai – kalbama apie tai, kiek apskritai šiandieninėse naujienų portalų antraštėse yra antraščių kūrėjų indėlio, o kiek jos – objektyvią tikrovės medžiagą dokumentuojantys vienetai ir kaip atskirti šiuos dalykus vien iš to, kas ir kaip pasakoma antraštėse.
Neformali diskusija vyks „PuntoJazz palėpėje“ (II a.), Kęstučio g. 6, Kaune.

Kaip jau įprasta, klubo šeimininkai pavaišins kava ir pica.
Renginio informacija soc. tinkle „Facebook“:
https://www.facebook.com/events/1579439658937995/

Kontaktai pasiteiravimui: rasa.rindriliunaite@gmail.com