Naujienos


LJMS naujienos << <  Puslapis 3 iš 7  > >>

2016 m. balandžio 29 d.

Balandžio 22-23 d. Liuksemburge įvykusiame Eurodoc'o (skėtinė organizacija vienijanti jaunųjų mokslininkų asociacijas visoje Europoje) visuotiniame Julija Baniukevič - LJMS narė, pirmininkė 2014/2015 m. -  buvo išrinkta nauja Eurodoc'o vice-prezidente. Linkime jai stiprybės ir sėkmės šiais metais!

2016 m. balandžio 27 d.
Mieli kolegos, 

kviečiame Jus dalyvauti Lietuvos jaunųjų mokslininkų forume 2016.

Lietuvos jaunųjų mokslininkų forumas (LJMF) – puiki galimybė jauniesiems mokslininkams kartu su jų aplinkoje esančių institucijų atstovais aptarti rūpimus klausimus. Tikime, jog šis renginys padės jauniesiems mokslininkams susipažinti su svarbiausiomis mokslinės karjeros tendencijomis. Mokslininkai, verslininkai, viešojo sektoriaus atstovai bei kiti suinteresuotieji turės puikią galimybę aptarti jiems rūpimus klausimus.

LJMF 2016 tema: Doktorantūra Lietuvoje 2020: prognozės ir vizija
Kada? 2016 m. gegužės 6 d.
Kur? MRU LAB (Didlaukio g. 55, Vilnius)

LJMF 2016 programą ir daugiau informacijos rasite renginio tinklalapyje ir facebook puslapyje.

Sudomino? Kviečiame registruotis.

2016 m. balandžio 26 d.

Birželio 3 d. 17.00 val. Vilniuje, Ateities g. 20 (MRU), II-230 aud., vyks Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos narių  Pakartotinis visuotinis susirinkimas. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir kandidatuoti į pirmininko, revizoriaus ir tarybos nario pozicijas!

Maloniai prašome į visuotinį susirinkimą registruotis čia.

Kontaktai pasiteiravimui: Milena Medineckienė, tel. 8 670 20 550, el. paštas: milena.vgtu@gmail.com

2016 m. balandžio 15 d.
Lietuvoje menkai plėtojama mokslinių tyrimų centrų veikla, menkai skatinamas mokslo populiarinimas ir visuomenės įtraukimas į mokslinę veiklą. Dėl mokslo politikos kūrėjų ir vykdytojų pasyvumo mokslininkų bendruomenė sensta, mažėja finansavimas švietimui ir mokslui, jaunieji mokslininkai emigruoja į užsienį ir vis mažiau jaunų žmonių renkasi mokslininko kelią.

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) yra pripažinta jaunųjų mokslininkų organizacija, siekianti kelti jaunųjų mokslininkų ir mokslo prestižą visuomenėje. LJMS mato rimtas grėsmes Lietuvos mokslininkų bendruomenei ir siekia keisti nepriimtiną ir nenuoseklią mokslo plėtrą. LJMS tobulina savo veiklą, siekia didinti žmogiškuosius bei finansinius išteklius ir stiprina jaunųjų mokslininkų poziciją šiomis priemonėmis:

-      analizuodama ir viešindama informaciją apie jaunųjų mokslininkų padėtį Lietuvoje;

-    organizuodama renginius (Idėjų kalvę, Vasaros mokyklą, Geriausių disertacijų konkursą, Geriausių magistro darbo konkursą, viešąsias diskusijas ir t.t), kuriančius teigiamą mokslo įvaizdį visuomenėje;

-    bendradarbiaudama su mokslo darbuotojams atstovaujančiomis ir mokslą populiarinančiomis organizacijomis, siekdama atstovauti jauniesiems mokslininkams jiems aktualiais klausimais.

Jei Tau svarbu, kad Lietuvos jauniesiems mokslininkams ir toliau būtų atstovaujama, ir Tu nori kelti jų gerovę, kviečiame paremti mus tiesiogiai arba skiriant 2 % savo pajamų mokesčio:

http://www.ljms.lt/2_procentai

 

Pagarbiai,
Lietuvos jaunųjų mokslininkų sajunga
2016 m. balandžio 12 d.

2016 balandžio 11 dieną įvyko I-ojo etapo vertintojų posėdžiai skirti išrinkti disertacijas į II etapo vertinimą. Visi išrinkti laureatai bus apdovanoti birželio mėnesio ceremonijoje Prezidentūroje pačios Ekscelencijos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, kur bus apdovanoti ir patys geriausi po vieną atitinkamai Socialinių ir Humanitarinių (HS) mokslų ir Fizinių, Technologijos, Biomedicinos ir Žemes ūkio (FTBŽ) mokslų krypčių nugalėtojai. Šiais metais laureatais pripažinti 9 laureatai.

Projektu siekiama skatinti doktorantus ruošti aukšto lygio disertacijas, kurios pelnytų pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, skatinti tarpinstitucinį ir tarpdisciplininį bendradarbiavimą, didinti Lietuvos jaunųjų mokslininkų motyvaciją vykdyti aukščiausios kokybės ir svarbos visuomenei mokslinę veiklą.

Daugiau informacijos apie konkursą ,,Geriausia disertacija“ galite rasti: http://www.ljms.lt/veikla/disertaciju-konkursas.

2016 m. balandžio 5 d.

Mieli Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos nariai,

 

Pateikiame Jums LJMS Tarybos ataskaitą, kurioje aprašyta svarbiausia 2016 m. I ketvirčio veikla.

 

LJMS Taryba ir pirmininkė

---------------------------------------------------------------------------------------

Vizija: Lietuvos mokslininkai – pasaulinio lygio mokslo elitas.

Misija: Kurdami tarpdisciplininę mokslininkų bendruomenę, populiarindami mokslą, siekdami palankių mokslo sistemos pokyčių, skatiname jaunus žmones tapti pasaulinio lygio mokslininkais.

 

2016 m. balandžio 4 d.

Mieli sąjungiečiai,

 

Džiugiai pranešame, kad balandžio 25 d. 18.30 val. Vilniuje, J.Basanavičiaus g. 6 (Lietuvos mokslininkų sąjungos posėdžių salėje) vyks Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos narių Visuotinis susirinkimas. Kviečiame kandidatuoti į pirmininko, tarybos nario ir revizoriaus pozicijas.

Kviečiame visus aktyviai dalyvauti!

Maloniai prašome į visuotinį susirinkimą registruotis: http://goo.gl/forms/6qg5npN0Nw


 

2016 m. kovo 7 d.

Kviečiame LJMS sąjungos narius susipažinti su parengta LJMS strategija 2016-2021, kuri šiais metais bus svarstoma per Visuotinį susirinkimą. Strategija buvo parengta strateginių sesijų metu tarp 2015 metų rugsėjo ir 2016 metų kovo mėnesių.

Pagrindinis ir vienintelis LJMS veiklos strategijos tikslas yra didinti organizacijos veiklos efektyvumą, jog LJMS sėkmingiau užtikrintų jaunųjų mokslininkų ir mokslo prestižą Lietuvoje. Sąmoningai buvo pasirinktas minimalistinis strategijos variantas, kuris, pažymėdamas svarbiausias veiklos kryptis, neužgožtų naujų iniciatyvų. Tikime, jog detalesnės veiklos atsiras sulig kiekvienais organizacijos gyvavimo metais. Tikimės, kad strategija užtikrins sėkmingesnį darbo organizavimą ir geresnius veiklos rezultatus organizacijoje. 

 

 

2016 m. vasario 28 d.

Trečiadienį, kovo 2 d., 18 val. Kaune vyks LJMS viešoji diskusija, kurios metu vienas iš „Teatrono“ – „kitokio“ teatro grupės įkūrėjų Gildas Aleksa pristatys meno, mokslo ir miesto sferas jungiantį projektą „Komon Graund“. Susitikimas vyks Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje įkurtoje „Ateities laboratorijoje 3D“ (A. Mapu g. 18, Kaunas).

 

 
2016 m. vasario 23 d.

LJMS draugai "Mokslo pieva" kviečia į eksperimentinę tyrimų laboratoriją. Registruokites iki vasario 29 dienos.

2016 m. vasario 5 d.

KERTINIAI IŠŠŪKIAI VIEŠAJAM SEKTORIUI:

 KAIP PADIDINTI EFEKTYVUMĄ, ATVIRUMĄ IR ĮSITRAUKIMĄ?

 2016 m. vasario 10 d., Vilnius, Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmai

 

KVIETIMAS

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija ir Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga maloniai kviečia Jus dalyvauti konferencijoje, kurioje Lietuvos viešojo sektoriaus institucijos dalinsis gerąja patirtimi didinant efektyvumą, atvirumą ir įsitraukimą. Konferencija skirta viešojo sektoriaus institucijų ir įstaigų vadovams bei specialistams atsakingiems už efektyvumo didinimą ir organizacijų tobulinimą.

 

2016 m. vasario 1 d.

                      Vasario 11 d.,  ketvirtadienį, 17:30 val. Mokslininkų sąjungos būstinėje kviečiamas antrasis Lietuvos mokslininkų laikraščio "Mokslo Lietuvos" intelektualų klubo renginys tema: "Valstybės regionų būklė ir perspektyvų paieška“. Bus pristatyta knyga „Užmiesčio raidos klausimai“. Diskusijai vadovaus „Mokslo Lietuvos“ redaktorius, prof. Jonas Jasaitis.

2016 m. sausio 28 d.

Mieli Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos nariai,

 

Pateikiame Jums LJMS Tarybos ataskaitą, kurioje aprašyta svarbiausia 2015 m. IV ketvirčio veikla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2016 m. sausio 18 d.
Ketvirtadienį sausio 21 d. 19 val. restorane "Tabera", Pylimo g. 23,Vilniuje vyks jaunųjų mokslininkų viešoji diskusija.
Jos metu Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantas Rolandas Petkevičius pasakos apie Lietuvių etnopsichiatrijos tyrimų rezultatų praktinio taikymo galimybes ir Vilniaus universiteto Klinikinės ir organizacinės psichologijos katedros magistras Augustinas Rotomskis pasakos apie Etnopsichiatrijos tyrimus Vilniaus miesto vaistažolių turguose
2016 m. sausio 4 d.

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) iniciatyva jau dešimtą kartą organizuojamas konkursas „Geriausios disertacijos“. Visi Lietuvos mokslininkai, doktorantai ir LJMS nariai kviečiami nuo sausio 4 d. iki vasario 12 d. siūlyti konkursui 2015-aisiais metais Lietuvoje apgintas disertacijas.

Šių metų konkurse tradiciškai bus renkamos geriausios disertacijos, apgintos fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio bei humanitarinių ir socialinių mokslų srityse.

Kaip ir ankstesniais metais pasiūlytus darbus vertins autoritetinga komisija, sudaryta iš Lietuvos ir užsienio mokslininkų. Konkurso laureatai bus pagerbti birželio mėn. iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose.

Šia iniciatyva norima didinti Lietuvos jaunųjų mokslininkų motyvaciją vykdyti aukščiausios kokybės mokslinę veiklą bei atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kuo jau dabar galime didžiuotis. Konkurso metu siekiama atrinkti tas disertacijas, kurios geriausiai atspindėtų ambicingą LJMS viziją – „Lietuvos mokslininkai – pasaulinio lygio mokslo elitas“.

Naujienos