Naujienos

Nėra ateinančių įvykių.


LJMS naujienos << <  Puslapis 2 iš 7  > >>

2016 m. rugsėjo 13 d.

Geriausias disertacijas parašę jaunieji mokslininkai tradiciškai pagerbti Prezidentūroje. Šalies vadovė J.E. Dalia Grybauskaitė sveikindama mokslo bendruomenę sakė, kad dažnam mokslininkui mokslas yra pašaukimas ir gyvenimo būdas, linkėjo išlaikyti vaikišką smalsumą ir nenustoti daryti tai, kas įdomu.

Šiais metais konkursui buvo pateikta 51 disertacijų, laureatais pripažinti 9 jaunieji mokslininkai, kurie tyrinėjo pačias įvairiausias temas: nuo modernios visuomenės miestų plėtros iki DNR interferencijų ir didelės galios stačiakampių impulsų.

2016 m. rugsėjo 10 d.
Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) organizuoja tradicija tapusį „Geriausios disertacijos“ apdovanojimą. Geriausių disertacijų autoriai rugsėjo 13 dieną 13 val. bus pagerbti iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose. Apdovanojimus, kaip ir kasmet, įteiks šalies prezidentė Jos ekscelencija Dalia Grybauskaitė.
2016 m. rugpjūčio 30 d.

Ryšium su staiga pasikeitusia Prezidentės darbotvarke, perkeliama Geriausių metų disertacijų apdovanojimo Ceremonija Prezidentūroje. Ceremonija vyks rugsėjo 13 d. 13 val. LR Prezidentūroje.

Atsiprašome už nepatogumus ir laukiame jūsų atvykstant vėliausiai 12:45 val.

Daugiau informacijos info@ljms.lt

Daugiau apie renginį ir jo laureatus galite rasti čia.

2016 m. rugpjūčio 17 d.

Tapk žurnalo „Odė mokslui“ redaktoriumi

Esi veržlus, imlus ir atsakingas?
Domiesi mokslu ir esi smalsus?
Ateik pas mus,
Ir laikas bus prasmingas,
Kai „Odė mokslui“ džiugins mus visus!
!


 

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) ieško mokslo  populiarinimo žurnalo „Odė mokslui“ redaktoriaus-savanorio!

Veikos pobūdis

  • Rašyti ir redaguoti straipsnius
  • Ieškoti rašančių žmonių ir publikuoti jų straipsnius
  • Parengti leidinį

 

 

2016 m. liepos 6 d.

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga skelbia geriausių magistro darbų konkursą


Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) jau aštuntus metus iš eilės organizuoja Geriausių magistrų darbų konkursą, kurio metu išrenkami ir apdovanojami geriausi magistrinių darbų autoriai. Neišimtis ir 2016 metai. Norintys dalyvauti konkurse, kviečiami teikti 2016 m. apgintus magistro darbus nuo liepos 6 d. Laimėtojai bus pagerbti apdovanojimų ceremonijoje, kuri vyks 2016 m. rudenį.

Kandidatus geriausių magistro baigiamųjų darbų apdovanojimams laimėti gali siūlyti Lietuvoje veikiančių aukštųjų mokyklų fakultetų dekanai arba jų įgalioti atstovai, nepriklausomai nuo to, kokioje Lietuvos institucijoje jie buvo apginti. Fakultetai arba institutai gali siūlyti po vieną kiekvienos srities, sutinkantį dalyvauti konkurse, kandidatą, apginusį magistro baigiamąjį darbą 2016 metais.

 

2016 m. birželio 13 d.

Š. m. birželio 30 d. 18:30 Vilniuje J.Basanavičiaus g. 6 posėdžių salėje skelbiamas I-asis naujos tarybos posėdis.

Visi besidomintys LJMS veikla maloniai laukiami!

 

2016 m. birželio 5 d.

Mieli sąjungiečiai,

Informuojame, kad šį penktadienį (birželio 3 d.) vykusiame pakartotiniame LJMS narių susirinkime buvo perrinkta antrai kadencijai LJMS pirmininkė dr. Milena Medineckienė ir 8 tarybos nariai: Dalia Karlaitė, Darius Laurinavičius, Salomėja Lukaitė, Julija Baniukevič, Dovilė Kurpytė, dr. Vytautas Valatka, dr. Andrius Puksas ir Aušra Balsytė.

Linkime naujai tarybai sėkmės darbuose!

2016 m. birželio 1 d.
2016 m. liepos mėn. 15 - 17 dienomis Klaipėdos universitete Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) organizuoja vasaros mokyklą 9-12 klasių moksleiviams

Mokykla nekomercinė - ją organizuoja LJMS nariai savanoriškai tam, kad paskatinti moksleivius domėtis mokslu.

Vasaros stovyklos metu Tavęs laukia susitikimai su aktyviai dirbančiais įvairių sričių mokslininkais, diskusijos, pažintis su Klaipėdos universitetu, ekskursija į Klaipėdos parodomąją geoterminę jėgainę, botanikos sodą, jūrininkų mokyklą ir daugelį kitų vietų! Taip pat organizuojamos kitos pramogos bei galimybės susipažinti su naujais draugais. Gyvensime Lietuvos aukštosios jūrininkų mokyklos bendrabutyje.

2016 m. gegužės 30 d.

Skelbiamas Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) visuotinis susirinkimas (Pakartotinis)


Birželio 3 d. 17.00 val. Vilniuje, Ateities g. 20 (MRU), II-230 aud., vyks Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos narių  Pakartotinis visuotinis susirinkimas. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir kandidatuoti į pirmininko, revizoriaus ir tarybos nario pozicijas!

 

Maloniai prašome į visuotinį susirinkimą registruotis čia: http://goo.gl/forms/3zeBMABK06

Kontaktai pasiteiravimui: Milena Medineckienė, tel. 8 670 20 550, el. paštas: milena.vgtu@gmail.com

2016 m. gegužės 9 d.

2016 m. gegužės 6 d. Mykolo Romerio universiteto MRU LAB pastate (Didlaukio g. 55, Vilnius), kuriame yra įsikūręs Socialinių inovacijų laboratorijų tinklas, įvyko Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) kartu su MRU Mokslo ir inovacijų paramos centro Socialinių inovacijų doktorantūros mokykla ir MRU Doktorantų draugija organizuotas Lietuvos jaunųjų mokslininkų forumas „Doktorantūra Lietuvoje 2020: prognozės ir vizija“ (Forumas).

Renginį sveikinimo žodžiais atidarė LJMS pirmininkė dr. Milena Medineckienė bei MRU mokslo ir tarptautinių ryšių prorektorė dr. Inga Žalėnienė. Atidarymo sesijos (moderatorė Dalia Karlaitė) metu jaunieji mokslininkai dr. Tomas Ambrasas (MRU), dr. Ingrida Celešiūtė (VDU) ir dr. Kristijonas Vizbaras (Brolis Semiconductors) su gausiai susirinkusiais renginio dalyviais pasidalino savo per doktorantūros studijas įgyta patirtimi bei pasiūlė jų asmenine praktika bei užsienio patirtimi paremtus studijų gerinimo sprendimus. Jaunieji mokslininkai akcentavo glaudesnio bendravimo ir bendradarbiavimo su moksliniu vadovu ir/ar konsultantu, tarptautiškumo ir tarpdiscipliniškumo didinimo, perkeliamųjų gebėjimų stiprinimo svarbą ir pan.

2016 m. balandžio 29 d.

Balandžio 22-23 d. Liuksemburge įvykusiame Eurodoc'o (skėtinė organizacija vienijanti jaunųjų mokslininkų asociacijas visoje Europoje) visuotiniame Julija Baniukevič - LJMS narė, pirmininkė 2014/2015 m. -  buvo išrinkta nauja Eurodoc'o vice-prezidente. Linkime jai stiprybės ir sėkmės šiais metais!

2016 m. balandžio 27 d.
Mieli kolegos, 

kviečiame Jus dalyvauti Lietuvos jaunųjų mokslininkų forume 2016.

Lietuvos jaunųjų mokslininkų forumas (LJMF) – puiki galimybė jauniesiems mokslininkams kartu su jų aplinkoje esančių institucijų atstovais aptarti rūpimus klausimus. Tikime, jog šis renginys padės jauniesiems mokslininkams susipažinti su svarbiausiomis mokslinės karjeros tendencijomis. Mokslininkai, verslininkai, viešojo sektoriaus atstovai bei kiti suinteresuotieji turės puikią galimybę aptarti jiems rūpimus klausimus.

LJMF 2016 tema: Doktorantūra Lietuvoje 2020: prognozės ir vizija
Kada? 2016 m. gegužės 6 d.
Kur? MRU LAB (Didlaukio g. 55, Vilnius)

LJMF 2016 programą ir daugiau informacijos rasite renginio tinklalapyje ir facebook puslapyje.

Sudomino? Kviečiame registruotis.

2016 m. balandžio 26 d.

Birželio 3 d. 17.00 val. Vilniuje, Ateities g. 20 (MRU), II-230 aud., vyks Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos narių  Pakartotinis visuotinis susirinkimas. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir kandidatuoti į pirmininko, revizoriaus ir tarybos nario pozicijas!

Maloniai prašome į visuotinį susirinkimą registruotis čia.

Kontaktai pasiteiravimui: Milena Medineckienė, tel. 8 670 20 550, el. paštas: milena.vgtu@gmail.com

2016 m. balandžio 15 d.
Lietuvoje menkai plėtojama mokslinių tyrimų centrų veikla, menkai skatinamas mokslo populiarinimas ir visuomenės įtraukimas į mokslinę veiklą. Dėl mokslo politikos kūrėjų ir vykdytojų pasyvumo mokslininkų bendruomenė sensta, mažėja finansavimas švietimui ir mokslui, jaunieji mokslininkai emigruoja į užsienį ir vis mažiau jaunų žmonių renkasi mokslininko kelią.

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) yra pripažinta jaunųjų mokslininkų organizacija, siekianti kelti jaunųjų mokslininkų ir mokslo prestižą visuomenėje. LJMS mato rimtas grėsmes Lietuvos mokslininkų bendruomenei ir siekia keisti nepriimtiną ir nenuoseklią mokslo plėtrą. LJMS tobulina savo veiklą, siekia didinti žmogiškuosius bei finansinius išteklius ir stiprina jaunųjų mokslininkų poziciją šiomis priemonėmis:

-      analizuodama ir viešindama informaciją apie jaunųjų mokslininkų padėtį Lietuvoje;

-    organizuodama renginius (Idėjų kalvę, Vasaros mokyklą, Geriausių disertacijų konkursą, Geriausių magistro darbo konkursą, viešąsias diskusijas ir t.t), kuriančius teigiamą mokslo įvaizdį visuomenėje;

-    bendradarbiaudama su mokslo darbuotojams atstovaujančiomis ir mokslą populiarinančiomis organizacijomis, siekdama atstovauti jauniesiems mokslininkams jiems aktualiais klausimais.

Jei Tau svarbu, kad Lietuvos jauniesiems mokslininkams ir toliau būtų atstovaujama, ir Tu nori kelti jų gerovę, kviečiame paremti mus tiesiogiai arba skiriant 2 % savo pajamų mokesčio:

http://www.ljms.lt/2_procentai

 

Pagarbiai,
Lietuvos jaunųjų mokslininkų sajunga
2016 m. balandžio 12 d.

2016 balandžio 11 dieną įvyko I-ojo etapo vertintojų posėdžiai skirti išrinkti disertacijas į II etapo vertinimą. Visi išrinkti laureatai bus apdovanoti birželio mėnesio ceremonijoje Prezidentūroje pačios Ekscelencijos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, kur bus apdovanoti ir patys geriausi po vieną atitinkamai Socialinių ir Humanitarinių (HS) mokslų ir Fizinių, Technologijos, Biomedicinos ir Žemes ūkio (FTBŽ) mokslų krypčių nugalėtojai. Šiais metais laureatais pripažinti 9 laureatai.

Projektu siekiama skatinti doktorantus ruošti aukšto lygio disertacijas, kurios pelnytų pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, skatinti tarpinstitucinį ir tarpdisciplininį bendradarbiavimą, didinti Lietuvos jaunųjų mokslininkų motyvaciją vykdyti aukščiausios kokybės ir svarbos visuomenei mokslinę veiklą.

Daugiau informacijos apie konkursą ,,Geriausia disertacija“ galite rasti: http://www.ljms.lt/veikla/disertaciju-konkursas.

Naujienos