Renginių kalendorius

Viešoji diskusija Vilniuje

Data: 13 Birželio 2017
Laikas: 18:00

Birželio 13 d., antradienį, 18 val. Martyno Mažvydo biblioteka, Socialinių mokslų skaitykla III aukštas, 333 kab. (Gedimino pr. 51, Vilnius) vyks Jaunųjų mokslininkų viešoji diskusija, kurios metu susitiksime su perspektyviais jaunaisiais mokslininkais, kurie pristatys savo mokslinius atradimus.

Diskusijos tema: Tavo klausimai jaunajam mokslininkui.Pranešėja:
Vaida Kirkliauskaitė - Vilniaus universiteto Geomokslų instituto doktorantė, geologė. Pagrindinės tyrimų kryptys magminių ir metamorfinių uolienų petrologija, naudingųjų išteklių paieška, geologinis kartografavimas. Disertacijos tema: retųjų žemių elementų bei susijusios mineralizacijos genezė Pietų Lietuvos kristaliniame pamate. Be geologijos studijų Vilniaus universitete, taip pat studijavo ir dirbo Suomijoje, Švedijoje, Rusijoje. Kitos veiklos: tolimieji žygiai kajakais ir pėsčiomis, VGTU teatro studija ,,Palėpė“."

Jonas Klevas - Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos observatorijos jaunesnysis mokslo darbuotojas. Šiuo metu tiria žvaigždžių atmosferų struktūrą ir kaip ji veikia stebimų žvaigždžių savybių formavimąsi. Tyrimuose taiko modernius trimačius hidrodinaminius žavaigždžių atmosferų modelius ir kitas pažangias metodikas, kurios leidžia realistiškiau sužinoti, kas vyksta žvaigždžių atmosferose. Tai aktualu platesnei astronomų bendruomenei, kurios žinios apie žvaigždes, jų sistemas, Galaktiką ir kitas galaktikas, remiasi žvaigždžių spinduliuotės interpretavimu.
 
Renginio informacija soc. tinkle „Facebook“:
 
Maloniai laukiame atvykstant!

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga
(tel. informacijai 862 360 283, salomeja.lukaite@gmail.com)